Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 10 kwietnia 2014 r. w oddziale Mroczkowskim odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem: „W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC”. Celem zajęć było zacieśnienie więzi emocjonalnej między dziećmi a rodzicami oraz tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej zarówno dzieci jak i rodziców poprzez wspólne wykonanie ozdób wielkanocnych.
W czasie zajęć dzieci zaprezentowały przed gośćmi swoją wiedzą świąteczną zdobytą wcześniej, rozwiązywały także wraz z rodzicami zagadki dotyczące świąt wielkanocnych oraz wzięły udział w zabawie dydaktycznej „Nie stłucz jajka”. Miłą niespodzianką było opowiadanie w wykonaniu nauczycieli „Historia żółtego kurczątka”, ilustrowane teatrzykiem postaci takich jak: kura , kurczątko, kogut i baranek. Na zakończenie zajęć przedszkolaki zostały nagrodzone słodkościami, a rodzice mogli skosztować babki i mazurka wielkanocnego przygotowanych przez nauczycieli.