Wyjazd do Kołacinka - Krainy Świętego Mikołaja

W dniu 05 grudnia 2012 r. odbyła się całodniowa wycieczka do Kołacinka. Wyjazd zorganizowany został dla dzieci starszej i młodszej grupy Przedszkola w Bliżynie. Uczestniczyło w nim 23 dzieci z młodszej i 23 ze starszej grupy przedszkolnej - razem 46 osób. Ponadto w wycieczce wzięli udział rodzice, których nauczycielki poprosiły o pomoc w sprawowaniu pieczy nad tak liczną grupą. Po 5 godzinach podróży, dzieci zwiedziły bajkowe miasteczko, gdzie Czerwony Kapturek zapoznawał ich z ciekawymi historiami baśniowymi. Dużym przeżyciem dla wszystkich była wizyta w domku Dziadka Mroza i spotkanie z tą ciekawą postacią.  Spotkały się następnie ze Świętym Mikołajem, który obdarował wszystkich upominkami oraz łowiły zabawki z „Mikołajowego wora pełnego niespodzianek”.   Przedszkolaki odwiedziły "Kino pod dzwoneczkami", gdzie po seansie świątecznych bajek wykonywały bożonarodzeniowe karty. Po tych zajęciach dzieci z apetytem zjadły obiad. W przerwach między atrakcjami przedszkolaki bawiły się w parku rozrywki. Przed odjazdem w programie znalazło się jeszcze poszukiwanie „Magicznej Gwiazdki”. Wszyscy wrócili cali i zdrowi w radosnych nastrojach.

Wychowawczynie:

Izabela Sierko