Wyjazd do Kołacinka - Krainy Świętego Mikołaja

W dniu 7 grudnia 2012 roku przedszkolaki z Mroczkowa wspólnie z rodzicami oraz nauczycielami wybrały się na wycieczkę do Kołacinka - Krainy Świętego Mikołaja.
Dużą atrakcją było zwiedzanie bajkowej ścieżki, po której oprowadzała wszystkich Babcia Czerwonego Kapturka. Dzieci spotkały Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę i Krasnoludki oraz widziały pałac Królowej Śniegu.
Przedszkolaki odwiedziły też kuzyna Świętego Mikołaja - Dziadka Mroza, który wyszedł im na spotkanie ze swojego domu. Następnie wszyscy udali się z wizytą do Świętego Mikołaja siedzącego na wielkim tronie. Trzymał on w rękach magiczną księgę, w której szukał imion niegrzecznych dzieci. Oczywiście takich nie znalazł, bo wszystkie dzieciaki były grzeczne i dlatego zasłużyły na prezent od Mikołaja. Za prezenty dzieci ładnie podziękowały zaśpiewaną piosenką.
Wrażeń milusińskim dostarczyło również Kino pod dzwoneczkami, w którym obejrzały dwie bajki o tematyce bożonarodzeniowej. Po seansie wspólnie z rodzicami dzieciaki wykonały świąteczne kartki.
Wielką frajdą dla dzieci było też nurkowanie w kolorowych piłeczkach.
Po dniu pełnym niespodzianek wszyscy cali i zdrowi powrócili do swoich domów.