Wycieczka do Teatru „Kubuś”

Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności, zwłaszcza tych dzieci, które mieszkają w małej miejscowości jak nasza. Aby przybliżyć dzieciom ten mało znany świat  w ramach projektu „Przedszkolak z Kapitałem” dnia 6 marca 2014 roku odbyła się wycieczka do Teatru Lalek i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Przedszkolaki z Mroczkowa obejrzały spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Było to pogodne , rozśpiewane i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek, przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Po spektaklu zwiedziły Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Jest to najstarsze muzeum zabawek w Polsce. Dzieci miały możliwość obejrzeć kilka wystaw, min. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów i statków.
Zwiedzanie muzeum było dla dzieci wielką przygodą, ponieważ podczas zwiedzania mogły nie tylko obejrzeć ale również dotknąć eksponatów i pobawić się w kąciku zabaw.
Wycieczka była  bardzo udana i atrakcyjna, dzieci wróciły radosne i zadowolone.

Wychowawcy: Marzena Tomaszewska, Izabela Strachowska