Wycieczka do Bałtowa

9 grudnia 2013 roku przedszkolaki z Mroczkowa wspólnie z rodzicami i wychowawcami zawitały w Bałtowie w krainie Świętego Mikołaja.
Odwiedziły „Wioskę Świętego Mikołaja”, gdzie przybysz z Laponii przyjmuje gości i rozdaje dzieciom prezenty. Mikołaj przywiózł do Bałtowa wiele ciekawych postaci między innymi: Śnieżynki, Elfy, Babę Jagę, Bałwanka, Liska Urwiska, Królową Śniegu, Eskimosa, Renifera, Pingwina oraz Mamuta. Z tymi wspaniałymi postaciami przedszkolaki wspaniale się bawiły jak również robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. W chatce Świętego Mikołaja dzieci wykazały się umiejętnościami recytatorskimi, a Mikołaj rozdał dzieciom wspaniałe prezenty. Następnie przedszkolaki poznały osadę Elfów, kilka bajecznych chatek, w których mieszkają pomocnicy Mikołaja ( Piernikowa chatka, Szopka dla zwierząt, Chatka na kurzej łapce).
Największą porcję emocji i przygód zapewnił dzieciom  Bajkowy Park Rozrywki gdzie znajdowały się baseny z kolorowymi piłeczkami oraz dmuchawce. Nasi milusińscy uczestniczyli również w warsztatach prowadzonych przez Elfy, gdzie mogły stworzyć własne niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Niemałą atrakcją okazał się tajemniczy labirynt w Krainie Królowej Śniegu oraz kino 5D, w którym dzieci obejrzały bajkę o tematyce świątecznej.