Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 30 10 2012r. w Szkole Podstawowej w Mroczkowie odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Głównym celem spotkania było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przyjętych dzieci oraz nawiązanie przyjaznego kontaktu między dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola. Zwrócono uwagę również na tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania.
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:

Mariusz Walachnia – Wójt Gminy Bliżyn,
Józef Nowak – Dyrektor przedszkola, kierownik Projektu „Przedszkolak z kapitałem’’,
Sylwester Koziński – Dyrektor szkoły podstawowej w Mroczkowie,
Sławomir Ferencz, Wiesław Bąk – radni gminy Bliżyn,
Beata Bąk, Ewelina Depo - asystentki koordynatora projektu „Przedszkolak z kapitałem’’.
Delegacja nauczycieli z bliżyńskiego przedszkola,
Rodzice.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego wejścia dzieci i nauczycieli na sale przy piosence „Pociąg przedszkolaków’’ i serdecznego przywitania przybyłych gości. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne oraz taneczne.
Po prezentacji artystycznej przedszkolaki uroczyście złożyły przysięgę, w której przyrzekały  grzecznie się bawić i szanować zabawki, sprzątać po sobie nie grymasić i nie szlochać , zawsze swoje panie kochać oraz wszystko ładnie zjadać z talerzyka ..
Po uroczystym złożeniu przysięgi pan dyrektor dokonał pasowania, przez dotknięcie każdego dziecka ołówkiem. Następnie wręczył dzieciom dyplomy z pasowania i prezenty. Na koniec serdecznie podziękował przedszkolakom za piękny występ. Do tych podziękowań dołączył także Pan Wójt, który również wręczył dzieciom słodkie upominki. Wszyscy obecni udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pasowanych przedszkolaków.