JASEŁKA - DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Od wielu lat grupy przedszkolne kultywują uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Również w tym roku zostały przygotowane programy artystyczne dla uczczenia święta bliskich osób.  Uroczystość nie odbyła się w planowanym terminie z powodu braku prądu w całej gminie Bliżyn. Impreza doszła do skutku dopiero 29.01.2014 r. w gościnnych progach remizy strażackiej, gdyż zostali na nią zaproszeni liczni goście: władze oświatowe, samorządowe, księża, przedstawicie różnych instytucji  pozarządowych, towarzystw i organizacji oraz członkowie rodzin wychowanków .   Spektakl jasełkowy, został przygotowany wspólnie przez wszystkie trzy grupy - „Krasnale” i „Zielone żabki” z Bliżyna oraz „Misie” z Mroczkowa. Podczas wykonywania kolęd wszyscy widzowie włączyli się do wspólnego śpiewu. Ponadto  dzieci z  bliżyńskich grup  recytowały wiersze i śpiewały piosenki okolicznościowe, grały na instrumentach perkusyjnych. Następnie  mali artyści  wręczyli wykonane własnoręcznie drobne upominki i złożyły babciom i dziadkom serdeczne życzenia.  Cały występ widzowie nagrodzili gromkimi brawami, doceniając wysiłki wykonawców i wszystkich pań , zaangażowanych w przygotowanie widowiska.
Goście zostali ugoszczeni również słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Na koniec wychowawczynie grup przedszkolnych również złożyły życzenia i serdecznie podziękowały rodzicom za pomoc w przygotowaniu dekoracji, strojów na przedstawienie oraz poczęstunku.  Uroczystość upłynęła w miłej, przyjaznej atmosferze