Dnia 11 stycznia 2013 r w Przedszkolu w Bliżynie odbył się Bal Karnawałowy.  Dzieci przebrane w piękne kolorowe stroje bawiły się przy muzyce p. Mariusza Dołowego, który przybył ze swoim instrumentem i sprzętem nagłaśniającym. Charytatywnie grał i prowadził zabawy taneczne dla milusińskich. Nauczycielki również włączyły się do akcji i wystąpiły w przebraniach.
Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek: ciasta, owoce, chrupki, napoje. Brali również udział w tańcach i zabawach, robili zdjęcia, które przekazali na płycie dla wszystkich uczestników.  Zabawa choinkowa była również okazją do spotkania ze Świętym Mikołajem. Przybył On do przedszkola z małym opóźnieniem, gdyż wcześniej – 5 grudnia przedszkolaki gościły w Krainie Świętego Mikołaj w Kołacinku i tam też spotkały się z tą osobliwą postacią.
Dzieci miło spędziły czas, były rozbawione i szczęśliwe z tego wyjątkowego dnia przedszkolnego.