Światowy Dzień Książki

Wycieczka przedszkolaków do biblioteki szkolnej.
Dzieci z przedszkola w Mroczkowie w dniu 23 kwietnia 2013r. z okazji Święta Książki, wybrały się z wizytą do biblioteki szkolnej.
Dla wielu maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką.
Przedszkolaki zwiedzając salę biblioteczną dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki, obejrzały działy z różnego rodzaju książkami. Poznały zasady i reguły przyjęte w bibliotece.
Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe, bogato ilustrowane książki, które z chęcią przeglądały. Takie spotkanie umożliwiło naszym przedszkolakom bezpośredni kontakt z literaturą.
Na zakończenie wizyty pani bibliotekarka wręczyła dzieciom piękne, kolorowe książeczki.
Poszerzając zainteresowanie dzieci książką nauczycielki przedszkola zaprosiły do wspólnego, głośnego czytania rodziców, którzy zaprezentowali maluchom baśń „Brzydkie Kaczątko” Christiana Andersena. Maluchy w skupieniu i uwadze wysłuchały utworu.
Na zakończenie spotkania nauczycielki przypomniały zasady właściwego korzystania z książeczek i wręczyły każdemu dziecku zakładkę do książki.
Podziękowały rodzicom za przybycie oraz zachęciły do codziennego czytania dzieciom literatury.